Erzincan Fırat Medikal LTD

Projelerimiz

Ölüme İnat! Umut ve Hayat Vermeye Devam

Erzincan Araştırma Hastanesi Acil Servisi Türkiye de sadece üç ilde bulunan ve son teknolojiye sahip Kalp Destek Pompası ile insanlara umut olmaya ve  hayat kurtarmaya devam ediyor.

 

 

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma hastanesi Acil Servisi bölümünde çalışanlar son kullanılan teknolojik cihazlarla insanlara hayat vermeye devam ediyorlar. Türkiye de sadece 3 ilde bulunan ve kalp krizi geçiren hastalarda müdahale amacıyla kullanılan Kalp Destek Pompası, hasta sağlığını ön plan da tutuyor.

Kalbi durmuş hastaları geri kazanmak için elle yapılan kalp masajına göre başarı oranı çok daha yüksek olan Kalp Destek Pompasının aynı zamanda elle yapılan uygulamaya göre kaburga kırıkları da meydana gelmiyor. Kullanılan cihazın teknik olarak hastayı geri çevirmek için düzenli ve aralıksız bir şekilde belli oranda basınç uygularken hastayı geri kazanmak için de maximum başarı sağlıyor.

42 Yaşında Hayata Geri Döndürüldü

En son Erzincan da kalp krizi geçirerek, kalbi duran 42 yaşındaki Fatih Say isimli hastaya uygulanan kalp destek pompası ile hayata yeniden tutunduğu öğrenildi. Kalbi durmuş bir şekilde hastane aciline getirilen Fatih Say burada yapılan müdahale sonrası hayata geri döndürülürken  yaşadığı mutluluğu ise anlattı.

Fatih Say yaptığı açıklamada Acil Servisi Ana Bilim Dalı Başkanı ile çalışanlarına teşekkür ederek bu cihazın Erzincan’a kazandırılmasında emeği geçen herkese minnettar olduğunu ifade etti. Yeni cihazla yapılan uygulamada hayata yeniden tutunduğunu belirtirken Allah devletimize zeval vermesin dedi.

 

 


  31  Ara  2015 ,   Haberler

Sosyal Medya

Firmamızı Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz.

Twitter

İletişim

Başbağlar Mah. 1417 Sok. Utku Apt No.2 ERZİNCAN
Phone: +90 (446) 223 04 23
Fax: +90  (446) 223 89 29